ADGLab Kimya Sanayii

Hava Örnekleyiciler

iVAS Serisi

Yeni akıllı hava örnekleyici serimiz, mikrobiyolojik izlemede rakipsiz verimlilik ve tutarlılık sunar. iVAS serisi, 90 mm Petri Tabağı ortamını destekler ve numune kafası içindeki gerçek akışı ve numune hacmini ölçen entegre bir HPV toleranslı kontrolör içerir. iVAS birimleri, EU-GMP Ek 1 ve USP 797 uyumluluk gereksinimlerini karşılayan mevcut EM Programına entegre edilebilir.

Hem kaide hem de üç kelepçeli montaj stillerinde mevcut olan iVAS, bağımsız olarak veya yalıtkan ve dolum makinelerinde yerleşik olarak kullanılabilir. Gerçekten akıllı iVAS ünitesi, delikli elek başlığını, çift çarkları, akış/hacim kontrolünü ve iletişim sistemlerini son derece entegre bir ünitede birleştirir. iVAS’ın kendisi hava akışını kontrol eder ve mevzuata uygunluğu en üst düzeye çıkarmak için numune alınan havanın hacmini ölçer ve sürekli veya aralıklı numune alma modlarında çalışabilir.

 • Tek bir kompakt ünitede gereken her şey – harici vakum sistemi gerekmez
 • Tek kablo bağlantılı A Sınıfı bölgelerde kullanım için tasarlanmıştır
 • Sürekli veya aralıklı örnekleme ile 100L/dk veya 50 L/dk’lık çift akış hızları
 • Gerçek akış ve elde edilen numune hacmi ile entegre HPV toleranslı kontrol modülü
 • 1,1µm @ 100L/dak ve 1,4µm @ 50 L/dak akış hızlarında D50 değerleri
 • Yüksekliği ayarlanabilir 90 mm Petri kabı tutucusu
 • Fiziksel ve Biyolojik Toplama Verimliliği test verileri mevcut
 • Ana bilgisayar denetleyicisi, altı adede kadar iVAS Akıllı Hava Örnekleyici için Modbus arabirimi sağlar

H 2 O 2 dekontaminasyonlu İzolatörler veya RABS hatları için idealdir .

iVAS’ın Fiziksel ve Biyolojik Verimliliğini göstermek için İngiltere Halk Sağlığı (PHE) Biyogüvenlik Araştırma Birimi tarafından yürütülen bağımsız bir test tesisine gönderildi. Biyolojik ve Fiziksel Verimlilik testleri, PHE tarafından hem 100 lpm hem de 50 lpm akış hızlarında gerçekleştirilmiştir. Test raporunu ve sonuçlarını indirmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

iVAS Fiziksel ve Biyolojik Verimlilik Testi Raporumuzu indirin

iVAS Fiziksel ve Biyolojik Verimlilik Test Raporu

iVAS Test Raporunu İndirin

VE8206 - 6 Kanal iVAS Kontrol Cihazı

Pharmagraph VE8206 iVAS Kontrol Cihazı, mikrobiyolojik izlemede rakipsiz verimlilik ve tutarlılık sunan iVAS akıllı Canlı Hava Örnekleyicileri ile kolay bir arayüz oluşturma yöntemi sunar.

VE8206, altı adede kadar iVAS birimini çalıştıran önceden yapılandırılmış bir MX6001 denetleyiciyi birleştirerek ana bilgisayara hızlı ve kolay bir Ethernet bağlantısı sağlar. Bağımsız iVAS üniteleri, RS485 iletişimini ve gücünü taşıyan tek bir kablo kullanarak vidalı terminaller aracılığıyla bağlanır, böylece kontrolör bir fabrika odasına veya dolum makinesi yatağının altına kurulabilir. iVAS üniteleri daha sonra izolatör veya temiz oda içinde uygun bir şekilde dağıtılabilir.

VE8206, iVAS’ın bir izolatör PLC gibi donanım tarafından doğrudan kontrol edilmesini sağlayan opto-izole girişler ve çıkışlar içerir. Bu şekilde çalıştırıldığında VE8206, dört adede kadar iVAS ünitesinin donanım kontrolünü destekler. VE8206’nın Modbus yazılım kontrolü, altı adede kadar iVAS ünitesini desteklemesini sağlar.

Aktif Hava Örnekleyicileri

Bir dizi Mikrobiyolojik Hava Örnekleyici sunuyoruz:

 • Paslanmaz Çelik 316 İnşaat
 • 100lpm Kontrollü Akış Hızı
 • Buharlaştırılmış Hidrojen Peroksit Toleranslı
 • Otoklav Toleranslı Kafa

Özel bir VF8023 denetleyici modülü, her Hava Örnekleyiciyi çalıştırır ve bağımsız olarak veya enVigil yazılımıyla birlikte kullanılabilir.

1 metreküplük sürekli veya aralıklı örnekleme için ayarlanabilir. Aralıklı örnekleme ile 1 metreküp hacmi oluşturmak için daha uzun bir süreye yayılmış programlanabilir sayıda daha kısa örnek sağlar. Aralıklı örnekleme genellikle bir üretim sürecinde müdahale sayısını azaltmak için kullanılır.

Hava Örnekleyiciler, kurulumunuza uygun yedek parçayı seçmenize olanak tanıyan çok sayıda permütasyona sahip çeşitli versiyonlarda gelir.

Temel parçalar, numune plakası üzerinden havanın içeri çekilmesine izin veren delikli bir başlık ve havayı içeri çeken motorlu pervaneyi içeren bir gövdeden (taban) oluşur.

Tabanın iki montaj versiyonu mevcuttur: bağımsız konumlar için bir kaide tabanı veya makinelere entegrasyon için bir Tri-Clamp tabanı. Kaide tabanı, hızlı bağlantı/bağlantı kesme için Lemo tarzı bir konektör kullanırken, Tri-Clamp tabanında entegre bir kablo bulunur.

Kaide tabanı için önceden şekillendirilmiş bir kablo tertibatı bulunurken, Tri-Clamp tabanı genellikle sahada özel bir kablonun tamamlanmasını gerektirir.

Kafa ve taban tipleri uyumlu olmalıdır ve iki tipte mevcuttur: daha kolay sökme için standart vida başlı ve süngü başlı.

Hem vida hem de süngü kafaları için uygun olan koruyucu bir kapak da mevcuttur.

Akış hızının, Hava Örnekleyici bileşenleri tarafından değil, ilgili VF8023 Hava Örnekleyici denetleyicisi tarafından belirlendiğine dikkat edilmelidir.

VF8023 – Hava Örnekleyici Kontrol Cihazı

 • Tek bir Hava Örnekleyiciyi kontrol eder
 • Hava akış hızını izler ve kontrol eder
 • Programlanabilir numune süresi ve akış hızı
 • Sürekli veya aralıklı örneklemeyi destekler
 • Fan sürücü voltajını ve akımını dahili olarak izler
 • Sürücü voltajı, akım ve fan hızı için limit dışı alarmlar
 • 4-20mA çıkış, numune ilerlemesini gösterir
 • ModBus RTU arayüzü ile ana bilgisayar iletişimi
 • Hataya dayanıklı sistemlerde kullanım için Aux RS485
 • Bağımsız kontrol için dijital I/O

VF8023 modülü, tek bir Hava Örnekleyiciyi çalıştırır ve ‘Çalışma’ ve ‘Gaz’ aktivitelerinin kontrolü için girişlere ve ‘Çalışıyor’ ve ‘Hata’ durumlarını belirtmek için çıkışlara sahiptir. ‘Çalıştır’ aktifken, modül fanı kontrol eder ve bunu göstermek için ‘Çalışıyor’ çıkışını çalıştırır. Programlanan örnekleme süresi dolduğunda, Hava Örnekleyici sürücü çıkışı kapanır ve ‘Çalışıyor’ durumu engellenir.

‘Gaz’ girişi, Sanitasyon sırasında başlığın üniteden gaz çekebilmesi için Hava Örnekleyiciyi çalıştırmak için kullanılabilir. Giriş isteği kapatılana kadar çıkış açık kalır.

Fan sürücü voltajı, akımı ve fan hızı sürekli olarak izlenir ve izlenen parametrelerden herhangi biri izin verilen sınırların dışındaysa ‘Hata’ çıkışı verilir.

VF8023, numune plakası üzerinden doğru bir metreküp hava numunesi çekmek için sürekli veya aralıklı numune alma işlemi sunar.

Sürekli örnekleme ile VF8023, tek bir işlemde tüm metreküp numunesi alınana kadar fanı otomatik olarak çalıştırır.

Aralıklı örnekleme, 1 metreküp hacmi oluşturmak için daha uzun bir süreye yayılmış programlanabilir sayıda daha kısa örnek sunar. Örneğin, her 15 dakikada bir alınan 1 dakikalık uzun numuneler (100 l) dizisi, bir metreküp numunenin 2.5 saate yayılmasını sağlar. Aralıklı örnekleme genellikle bir üretim sürecinde müdahale sayısını azaltmak için kullanılır.

VE8212 Serisi

 • Hava Örnekleyicilere Tak ve Çalıştır bağlantısı sunar
 • Çeşitli RS485 I/O modüllerine basit bir arayüz sağlar
 • Ekstra VE8212 istasyonları eklenerek kolayca ölçeklenebilir
 • enVigil PnP izleme sistemleri için optimize edilmiştir

Çok yönlü VE8212 serisi, enVigil PnP izleme sistemi için tek bir Ethernet arayüzü üzerinden birden fazla cihazın bağlanmasına izin veren basit bağlantı sunar. Güçlü yerleşik işlemci, standart alarm işaret donanımını çalıştırmak için bir ile beş Hava Örnekleyici arasında bağlantı artı yerel dijital G/Ç işlevleri sağlar.

VE8212 muhafazası, birçok partikül sayacıyla ortak olarak endüstri standardı 24Vdc tarafından desteklenmektedir ve sistemlerin minimum sürede devreye alınmasına ve yetkilendirilmesine olanak tanır. Tek bir Ethernet IP adresi tanımlayarak ve enVigil PnP konfigüratöründe birkaç tıklama gerçekleştirerek, Örnek ilerleme ekranda açıkça görüntülenerek Hava Örnekleyicilerine otomatik olarak enVigil tarafından erişilebilir hale gelir.

Hava Örnekleyiciler normalde 100 lpm’de çalışır, ancak eski sistemleri desteklemek için 180 lpm seçenekleri sağlanabilir. VE8212, sipariş sırasında akış hızını basitçe belirterek her ikisini de çalıştırabilir.

Tipik bir enVigil PnP sistemi, partikül sayımı için standart Ethernet partikül sayaçları ile uygulanabilir izlemeyi gerçekleştirmek için bir VE8212 ve Hava Örnekleyicileri kullanılarak konuşlandırılabilir.

Sistem entegrasyonunu daha da kolaylaştırmak için VE8212 serisi, bir sistem watchdog modülünü, dağıtılmış çevresel ölçüm modüllerini ve dağıtılmış alarm gösterge modüllerini sürmek için önceden yapılandırılmış RS485 arayüzleri sağlar.

Yapılandırma, bir cihaz tipinin takılı olup olmadığını seçmek için tıklamayı, ilgili sekme altında birkaç ayrıntıyı doldurmayı ve cihazı VE8212’de önceden tanımlanmış bağlantı noktasına takmayı içerir.

Sistem, endüstri standardı Ethernet anahtarları aracılığıyla partikül sayaçları ve ek VE8212 muhafazaları eklenerek kolayca büyütülebilir.

Marka:
ALL